Naslovna Berkovići Društvo Vlada Japana dodijelila Berkovićima 62.822 eura

Vlada Japana dodijelila Berkovićima 62.822 eura

Vlada Japana je dodijelila grant od 62,822 eura (122,869 KM) Domu zdravlja "Dr. Milenko Muratović" u opštini  Berkovići, namijenjen nabavci neophodne medicinske opreme.

Ugovor u vezi s tim projektom juče  su u Ambasadi Japana u Sarajevu potpisali Ambasador te zemlje Futao Motai i direktor Doma zdravlja Berkovići Goran Marković, ceremoniji upriličenoj tim povodom prisustvovao je i Ranko Lučić, opštinski  Načelnik Berkovića.

Kako je istaknuo Ambasador Motai, Vlada Japana posebnu pažnju poklanja sektorima zdravstva i obrazovanja te procesu deminiranja u BiH.
p1030172
Izrazio je uvjerenje da će najnoviji projekt doprinijeti ostvarenju višeg stupnja efikasnosti te kvalitetu medicinskih usluga primarne zdravstvene zaštite u Berkovićima.

p1030175
Na značaj spomenute Donacije ukazali su i direktor Marković i Načelnik Lučić, koji su uime građana Berkovića i osoblja Doma zdravlja u tom gradu iskazali zahvalnost Vladi i Ambasadi Japana.

p1030177

Ovom prilikom zahvaljujem se Vama i vladi Japana što ste nam u okviruprojekta za poboljšanje medicinskih usluga u Domu zdravlja "Dr Milenko Muratović" u Berkovićima donirali sredstva u iznosu 62.882 eura za nabavku medicinske opreme (rendgen-uređaja, rendgen-procesora, Stomatološke stolice s kompresorom, dentalnog rendgen-aparata s procesorom i defibrilatora) koja će omogućiti lakši i kvalitetniji rad, a građanim opštine bolju zdravstvenu zaštitu -rekao je dok.Marković Goran

p1030180

p1030183