Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Društvo Porodice Hercegovine porodicama Kosova

Porodice Hercegovine porodicama Kosova

El. pošta Štampa PDF

Akcija prikupljanja pomoći narodu Kosova i Metohije pod nazivom
,,Porodice Hercegovine porodicama Kosova”, trajaće od 26. februara do 14. marta 2010. godine.

Draga braćo i sestre,
    Srećan vam Časni post i da nam sveto Vaskrsenje Hristovo bude na radost. Naša Bogom čuvana Eparhija nije ni velika ni bogata materijalnim dobrima, ali je prebogata duhovnim darovima, velikom istorijom, a naročito mučenicima, svetiteljima, pjesnicima i junacima.

Hercegovini i Hercegovcima nije potrebno objašnjavati šta je i gdje je Kosovo i Metohija. Ovih dana, na molbu Njegove Svetosti Patrijarha Srpskog gospodina Irineja i Svetog Arhijerejskog Sinoda, naš vladika Atanasije je na izuzetno teškoj crkvenoj službi - da ukrijepi i utješi pravoslavni narod na Kosovu i Metohiji, baš kao što je krijepio i tješio i nas u ona strašna vremena minulog rata. Dobro se sjećamo da nas nije krijepio samo svetim službama i bogonadahnutim besjedama, nego nas je hranio hljebom i uljem, a da ne govorimo o tome kakvu je brigu brinuo o ranjenima i ratnoj siročadi. Evo nam prilike da mu se odužimo na njegovoj nesebičnoj i djelatnoj ljubavi i to ne tako što ćemo nešto darivati njemu, nego onoj sirotinji na Kosovu i Metohiji za koju je on sada odgovoran blagoslovom Crkve. Stoga, neka svako, u skladu sa svojim mogućnostima i dobrom voljom, skupi i u svoj parohijski dom priloži - higijenski materijal, ulje, konzerve, tjestenine, školski pribor...    
   
    Potrebno je da sve Crkvene opštine, u okviru svojih prinadležnosti, organizuju prikupljanje pomoći u pomenutom roku. Paketi pomoći trebalo bi da sadrže zapakovanu hranu dužeg roka trajanja, koja nije lomljive ambalaže (ulje, tjestenine, šećer, sokovi u tetrapaku, konzervirana hrana, rižu, pasulj...), kao i osnovna sredstva higijene (uredno zapakovana i odvojena od hrane). Pakete bi trebalo uredno zapakovati za transport, i na njima napisati ime i prezime pošiljaoca kao i sadržaj paketa radi lakšeg rukovanja. Za sve dodatne informacije obratiti se nadležnim sveštenicima.

U ime osiromašenog pravoslavnog kosovo-metohijskog življa, najsrdačnije vam se zahvaljujemo.

Blagoslov Gospodnji da bude sa svima vama,


Episkop ZHiP
G. Grigorije

Porodice Hercegovine porodicama Kosova
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas501
mod_vvisit_counterJuce6579
mod_vvisit_counterOve nedelje48437
mod_vvisit_counterProšle nedelje41430
mod_vvisit_counterOvog mjeseca172507
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca196773
mod_vvisit_counterUkupno10852041