Naslovna Berkovići Društvo Posjeta Kineskom ambasadoru

Posjeta Kineskom ambasadoru

Berkovići, 04.06.2009.godine delegacija koju su sačinjavali načelnik opštine Berkovići gosp. Ranko Lučić,načelnik opštine Bileća gosp. Slavko Bekan i predsjednica skupštine opštine Ljubinje gospođa Ljubica Kozić su posjetili ambasadora Li Šujuana.

U razgovoru sa ambasadorom dogovorena je saradnja u vidu pomoći pri posredovanju između pomenutih opština i kiniskih poduzetnika koji su zainteresovani za ulaganja na ovim područjima.

Kineski ambasador je izrazio spremnost da njegova vlada pomogne našim lokalnim  zajednicama u njihovom boljem razvoju i obećao je pomoć u informatičkom  opremanju institucija , tako da će njegova vlada  donirati po  2 računara  u ove tri opštine .

Pripremila Dragana Bjelica

Posjeta Kineskom ambasadoru