Naslovna Berkovići Društvo Niče još jedna hercegovačka crkva

Niče još jedna hercegovačka crkva

IZ KANADE – ZA UBOSKO

Tomislav i Marija Bukvić sa porodicom iz Toronta kumovi su zvona na crkvi Začeća svetog Jovana Krstitelja u ljubinjskom selu Ubosku, koje se prvi put oglasilo nad nevelikim Ubalačkim poljem u srijedu 17. aprila 2019.

ubosko

Prije podizanja na zvonik, zvono i krst je osvještao paroh ljubinjski Saša Kojović, a svečanom činu prisustvovali su mještani Uboska, kao i sam darodavac Tomislav, koji je ujedno i većinski donator gradnje ove crkve.

„Ubosko je moje rodno selo, a moja porodica i ja zvono smo darovali za pokoj duše mojim roditeljima i mom stricu i strini“,  rekao je Bukvić, ne skrivajući zadovoljstvo što u Hercegovini niče još jedna pravoslavna crkva.

Žarko Janjić

Niče još jedna hercegovačka crkva