Naslovna Berkovići Društvo ПРЕДУЗЕТНИЧКИ ФОНД ЗА РАЗВОЈ БИЗНИСА МАРГИНАЛИЗОВАНИХ ГРУПА ЖЕНА

ПРЕДУЗЕТНИЧКИ ФОНД ЗА РАЗВОЈ БИЗНИСА МАРГИНАЛИЗОВАНИХ ГРУПА ЖЕНА

Јуче је у Сарајеву потписан Споразум између USAID/PPMG  и општине Берковићи о додјели грант средстава са формирање Предузетничког фонда за развој бизниса маргинализованих група жена.

USAID/PPMG  и општинa Берковићи припремиће заједнички оквирни концепт који ће се користити као модел подршке.

r

Право на додјелу средстава кроз Јавни позив имаће жене које припадају маргинализованим групама:

-  Женама жртвама насиља

-  самохраним мајкама

-  незапосленим младим женама, млађим од 30 година

- незапосленим женама у руралним срединама

Укупна вриједност Предузетничког фонда је 40.000 КМ, а суфинансирају га USAID/PPMG  и општинa Берковићи у износима од 20.000 КМ.

r1

ПРЕДУЗЕТНИЧКИ ФОНД ЗА РАЗВОЈ БИЗНИСА  МАРГИНАЛИЗОВАНИХ ГРУПА ЖЕНА