Naslovna Berkovići Društvo УСВОЈЕН ИЗВЈЕШТАЈ О ИЗВРШЕЊУ БУЏЕТА ОПШТИНЕ БЕРКОВИЋИ ЗА 2017.ГОДИНУ

УСВОЈЕН ИЗВЈЕШТАЈ О ИЗВРШЕЊУ БУЏЕТА ОПШТИНЕ БЕРКОВИЋИ ЗА 2017.ГОДИНУ

Дана, 17.07.2018. године одржана је дванаеста редовна сједница Скупштине општине Берковићи. Сједници је присуствовало 13 (тринаест) одборника. Сједница је почела са радом у 9,00 часова, а иста је завршена око 11,00  часова.

На дванаестом редовном скупштинском засједању усвојен је Записник са једанаесте редовне сједнице СО-е Берковићи као и Записник са прве посебне сједнице  СО-е Берковићи.

Одборници Скупштине општине су усвојили Извјештај о тромјесечном остварењу Програма рада СО-е Берковићи као и шестомјесечни Извјештај СО-е о примјени одредби које се односе на јавност рада и учешће грађана у одлучивању. Такође је усвојен Извјештај о раду Општинске Борачке организације  Берковићи за 2017. годину и Извјештај о раду ОО ЦРВЕНИ КРСТ Берковићи за 2017. годину као и Информација о стању криминалитета, јавног реда и мира и безбједности саобраћаја за 2017. годину.

Донесене су Одлука о усвајању Извјештаја о остварењу годишњег плана имплементације Стратегије развоја општине Берковићи за 2017. годину, Одлука о усвајању Извјештаја о раду Начелника општине  и Општинске управе за 2017. годину, као и Одлука о усвајању Извјештаја о извршењу буџета општине Берковићи за 2017. годину.

Укупна буџетска средства остварена су у износу од 1. 357.295 КМ, а буџетска потрошња у износу од 1. 371.763 КM.

Усвојен је приједлог Одлуке о покрићу дефицита по годишњем обрачуну буџета општине Берковићи за 2017. годину у износу од 14.466 КМ.

Скупштина општине Берковићи је усвојила Приједлог Одлуке о измјени дијела регулационог плана стамбеног насеља у Берковићима.

Приједлог Одлуке о именовању чланова Савјета за израду измјена дијела регулационог плана стамбеног насеља у Берковићима, као и приједлог Одлуке о стављању ван снаге Одлуке о додјели и закуп пољопривредног земљишта у својини Републике Српске „Парк Сунца“ д.о.о. Видуша 1 Берковићи из Берковића број 01-022-12/16 од 24.06.2016.године.

Донешене су и друге Одлуке и Закључак.

ИЗВЈЕШТАЈ САЧИНИО

СЕКРЕТАР СО-е