Naslovna Berkovići Društvo Takmičenje-Djeca u saobraćaju 2018

Takmičenje-Djeca u saobraćaju 2018

U subotu 28.04.2018. god. održano je kvalifikaciono takmičenje „ Djeca u saobraćaju 2018“.

Takmičenje organizuje  AMS RS u saradnji sa Auto-Moto društvima koja pokrivaju teritoriju Republike Srpske. Ovo takmičenje organizuje 18. društava a među njima je i AMD „Berkovići“. U takmičenju je učestvovalo 3  Osnovne škole i 6 ekipa sa po 4 učenika. Ekipu su sačinjavala 2 dječaka i 2 djevojčice.

ve1

Učesnici takmičenja su:

$11.      OŠ „Njegoš“ Berkovići , ekipa- AMD „ Berkovići

$12.      OŠ „ Risto Proroković „ Nevesinje, ekipa -AMD „ Nevesinje

$13.      OŠ „ Sveti Sava“ Gacko, ekipa- AMD „Gacko“

ve5

Ovo takmičenje je imalo pismeni dio gdje su takmičari pokazali svoje teorisko znanje i praktični dio ili poligon spremnosti gdje su pokazali vještine u vožnji biciklom.

-  Među djevojčicama prvo mjesto osvojila je Milica Dobranić OŠ „Njegoš“ iz Berkovića, na drugom mjestu je Jana Radovanović  OŠ „Risto Proroković“ iz Nevesinja i na trećem mjestu je Marija Torović  OŠ „ Risto Proroković“ iz Nevesinja.

- Među dječacima prvo mjesto osvojio je Ognjen Vidojević OŠ „ Sveti Sava“ iz Gacka, drugo mjesto Aleksa Dostinić OŠ „ Sveti Sava“ Gacko i treće mjesto je osvojio Marko Aleksić OŠ „Risto Proroković“ Nevesinje.

- Prvo mjesto u ekipnom takmičenju sa najmanjim brojem negativnih bodova osvojila je:

OŠ „NJEGOŠ“ Berkovići,

drugo mjesto OŠ „ SVETI  SAVA „ iz Gacka i treće mjesto je pripalo OŠ „ Risto Proroković“ Nevesinje.

Pobjednička ekipa se plasirala na Republičko takmičenje koje će se održati  30. i 31. maja 2018. god., u Banji Vrućici kod Teslića u organizaciji AMS RS.

Kako nam je izjavila Sekretar AMD „Berkovići“ Verica Đurica takmičenje je prošlo planiranim tokom i bez incidenata.

Ovom prilikom želimo da se zahvalimo  kolektivu OŠ „Njegoš“ Berkovići a posebno direktoru Darku Miloševiću, nastavniku Saobraćajne sekcije Stefanu Bratiću, radnicima Saobraćajnog sektora Policijske stanice Berkovići kao i Opštini Berkovići na prepoznavanju značajnosti ovoga takmičenja i ukazanoj podršci.

Pobjedničkoj ekipi želimo puno sreće na Republičkom takmičenju u Banji Vrućici.

S poštovanjem AMD „Berkovići“ ,

ve6