Naslovna Berkovići Društvo НАСТАВЉЕНЕ АКТИВНОСТИ У ОКВИРУ ИМПЛЕМНТАЦИЈЕ ПРОЈЕКТА „ МАЛА ЛИКОВНА КОЛОНИЈА“

НАСТАВЉЕНЕ АКТИВНОСТИ У ОКВИРУ ИМПЛЕМНТАЦИЈЕ ПРОЈЕКТА „ МАЛА ЛИКОВНА КОЛОНИЈА“

Протеклог викенда у просторијама Дјечијег вртића Столац настављене су активности на имплементацији пројекта „ Мала ликовна колонија“ који се релизује у оквиру  „СВМ програма“ Савјета Европе.

g

Пројекат заједнички иплемeнтирају општина Берковићи и Опћина Столац. Пројекат је фокусиран на осмишљавање, планирање, реализацију и промоцију едукативно – забавних радионица за дјецу предшколског узраста, заједно са побољшањем дидактичког и забавног садржаја дјечијих игралишта у вртићима у двије општине. Пројекат се одвија у двије фазе, наизмјенично  проводећи комплиментарне активности у двије општине на начин да се у првој години, у једној општини проводе ликовне радионице, док се у другој општини реновира игралиште. У другој фази ( друга година ) само је обрнут распоред активности.

g1

У предходном периоду, поред ликовних радионица које се одржавају у Дјечијем вртићу Столац , започете су активности на уређењу дворишта Дјечијег вртића „ Света Новомученица Милица Дете“ у Берковићима. У наредном периоду  планиран је завршетак земљаних радова и уградња планираних реквизита.

g2

g3

g4

НАСТАВЉЕНЕ АКТИВНОСТИ У ОКВИРУ  ИМПЛЕМНТАЦИЈЕ ПРОЈЕКТА  „ МАЛА ЛИКОВНА КОЛОНИЈА“