Naslovna Berkovići Društvo ODRŽAN KOORDINACIONI ODBOR BORAČKIH ORGANIZACIJA REGIJE ISTOČNE HERCEGOVINE

ODRŽAN KOORDINACIONI ODBOR BORAČKIH ORGANIZACIJA REGIJE ISTOČNE HERCEGOVINE

Na sjednici koordinacionog odbora Boračkih organizacija regije Istočne Hercegovine,koja je održana danas u Berkovićima jednoglasno su doneseni sledeći zaključci.

Borci Istočnohercegovačkih opština zahtjevaju od rukovodstva BORS-a da se hitno realizuju zaključci Skupštine BORS-a iz Bijeljine,kada je u pitanju izdovjeni status BORS-a u protivnom da se aktivira institucija Sabora Srpskih Boraca.Najnovija izjava resornog Ministra je sklandalozna i neprihvatljiva.

IMG 2602

Insistiramo da se ispoštuje dogovor rukovodstva BORS-a sa Premijerkom i Resornim ministarstrima od 06.09.2017.godine.

Borci podržavaju zaključke predsjeništva BORS-a od 17.10.2017.godine po pitanju rješavawa statusa 3500 boraca koji su navršili 65 godina starosti, a nemaju 15 godina staža osiguranja.

IMG 2603

Borci takođe zahtjevaju da se hitno aktivira uredba o stambenom zbrinjavanju,kako bi se mogla planirati sredstva u budžetu Republike Srpske za narednu godinu.

IMG 2611

ODRŽAN KOORDINACIONI ODBOR BORAČKIH ORGANIZACIJA REGIJE ISTOČNE HERCEGOVINE