Naslovna Berkovići Društvo ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ИЗБОР „ОМЛАДИНСКИХ КООРДИНАТОРА“

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ИЗБОР „ОМЛАДИНСКИХ КООРДИНАТОРА“

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ИЗБОР ОМЛАДИНСКИХ КООРДИНАТОРА У СКЛОПУ ПРОЈЕКТА „ ИЗГРАДЊЕ МЈЕРА ПОВЈЕРЕЊА“ КОЈИ СПРОВОДИ САВЈЕТ ЕВРОПЕ ЗАЈЕДНО СА ОПШТИНОМ БЕРКОВИЋИ

Овим путем позивају се сви заинтересовани омладинци и омладинке са подручја општине Берковићи да се пријаве за избор „ Омладинских координатора“ у оквиру пројекта „ Изградње мјера повјерења“ који спроводи Савјет Европе у сарадњи са општином Берковићи и других 18 општина са подручја БиХ.

Потребно је да сви заинтересовани доставе најкасије до 5. sептембра 2017.године своје кратке биографије како би се извршио одабир два члана који ће до краја текуће године координирати пројектним активностима. Бирају се два члана са подручја општине Берковићи уважавајући родну равноправност.

Пријаве се могу послати електронским путем на е-mail адресу: berkoviciopstina@gmail.com или лично у просторије Општине Берковићи, Одјељење за привреду, финансије и јавне дјелатности- Реферат за образовање, спорт, културу и цивилно друштво

Критеријуми селекције Савјета Европе за избор „ Омладинских координатора“

• Једно мушко, једно женско

• Старост између 18 и 30 година

• Резидент општине

• Не посједује изборну позицију на локалном, регионалном, ентитетском или државном нивоу

• Заинтереованост за општинске проблеме

• Одлучан да направи промјене у друштву

• Заинтересован и одлучан да координира „ омладински дијалог“ у општини

• Отворен да поштује вриједности Савјета Европе укључујући отвореност за увјерења различита од сопствених ( као на примјер: полна једнакост, етничка припадност, историји религија)

• Самоувјерен комуникатор и способан да комуницира на Енглеском језику.

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ИЗБОР „ОМЛАДИНСКИХ КООРДИНАТОРА“