Naslovna Berkovići Društvo Požar na Snježnici gasi 50 ljudi, u Berkovićima dejstvovao helikopter

Požar na Snježnici gasi 50 ljudi, u Berkovićima dejstvovao helikopter

Požar na planini Snježnici koji ide u tri vatrena kraka gasi 50 vatrogasaca, pripadnika Civilne zaštite, šumara i mještana, a u pomoć su pristigli i vatrogasci iz Bileće jednim vatrogasnim vozilom.
Požar kod Trebinja - Foto: RTRS

Na području sela Trusina u opštini Berkovići u četiri navrata je dejstvovao helikopter Oružanih snaga BiH i požar je stavljen pod kontrolu, saopšteno je iz Uprave Civilne zaštite Republike Srpske.

Veliki požar na Trusini, u opštini Berkovići skoro je u potpunosti lokalizovan, a jutros je po požarištu dejstvovao i helikopter Oružanih snaga BiH, rekao je načelnik ove opštine Nenad Abramović za Srnu

On je naveo da je i noćas trajala borba na ovom požarištu, gdje vatra danima ugrožava objekte.
Na terenu su bili vatrogasci, policija, pripadnici Oružanih snaga BiH, šumari, mještani, a u ispomoć su otišli i vatrogasci iz Bileće i Nevesinja.

Abmbramović je rekao da očekuju da će tokom dana požar u ovom rejonu u potpunosti biti ugašen, napominjući da drugih aktivnih požara nema.

Požar iznad kanjona Radimlje u blizini sela Koritnik je aktivan i ne prijeti naseljenim mjestima.

U opštini Gacko i dalje je aktivan požar na planini Baba na nepristupačnom terenu i ne prijeti naseljenim mjestima.

Požari na nepristupačnom terenu na planini Viduši, rejon Bukovi Vrh, opština Bileća i iznad nevesinjskog sela Јasen i dalje su aktivni, ali ne prijete naseljenim mjestima.

Na Trebinjskim brdima gori u rejonu Zagore i sela Turica i požar je pod kontrolom.

Požar iznad sela Strujići, Veličani i Galičići u Popovom Polju je lokalizovan i pod kontrolom.

Zabilježene su još manje intervencije u Trebinju, Bileći, Ljubinju, Gacku, Berkovićima, Nevesinju, Banjaluci, Novom Goraždu i Istočnom Novom Sarajevu.

Izvor: SRNA

Požar na Snježnici gasi 50 ljudi, u Berkovićima dejstvovao helikopter