Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Društvo Požari bjesne u opštini Berkovići

Požari bjesne u opštini Berkovići

El. pošta Štampa PDF

Požari koji već treći dan bjesne na teritoriji opštine Berkovići  nanijeli su veliku materijalnu štetu.
Vatra je dosla iz kanjona Radimlje, ispod Selista pored Babinog Dola gdje su uspeli da odbrane kuće i selo.Vatra se spusta prema Koritniku i Dabrici. Dosla je vrlo blizu štalama i kućama ,ali osim starih nekorištenih koliba nista drugo za sada nije ugrozeno. Ugrožena je i linija elektricnih stubova do Korinika ,a jedan dio je vec izgorio iznad Selista tako da ova tri sela nemaju struje.Vatra koja je došla sa Sniježnice primakla se selu Trusina gdje su ugrožene prve kuće.

va

 

Helikopter Oružanih snaga BiH probao je jutros rano da dejstvuje na terenu opštine Berkovići, ali jak vjetar otežava gašenje i letove helikoptera.Helikopter je oko pola sata letio iznad Dabarskog polja sa vodom za gašenje jer nije mogao od vjetra da dođe do požara.

va.jpg2

 

IMG 2057

 

IMG 2062

IMG 2063

Požari bjesne u opštini Berkovići
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas2809
mod_vvisit_counterJuce7733
mod_vvisit_counterOve nedelje24333
mod_vvisit_counterProšle nedelje22254
mod_vvisit_counterOvog mjeseca86980
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca184053
mod_vvisit_counterUkupno6769366