Naslovna Berkovići Društvo Požari bjesne u opštini Berkovići

Požari bjesne u opštini Berkovići

Požari koji već treći dan bjesne na teritoriji opštine Berkovići  nanijeli su veliku materijalnu štetu.
Vatra je dosla iz kanjona Radimlje, ispod Selista pored Babinog Dola gdje su uspeli da odbrane kuće i selo.Vatra se spusta prema Koritniku i Dabrici. Dosla je vrlo blizu štalama i kućama ,ali osim starih nekorištenih koliba nista drugo za sada nije ugrozeno. Ugrožena je i linija elektricnih stubova do Korinika ,a jedan dio je vec izgorio iznad Selista tako da ova tri sela nemaju struje.Vatra koja je došla sa Sniježnice primakla se selu Trusina gdje su ugrožene prve kuće.

va

Helikopter Oružanih snaga BiH probao je jutros rano da dejstvuje na terenu opštine Berkovići, ali jak vjetar otežava gašenje i letove helikoptera.Helikopter je oko pola sata letio iznad Dabarskog polja sa vodom za gašenje jer nije mogao od vjetra da dođe do požara.

va.jpg2

IMG 2057