Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Društvo Berkovići i Stolac kroz CBM program Savjeta Evrope do uređenja dvorišta dječijih vrtića i povećanja zabavno-edukativne ponude za najmlađe stanovnike

Berkovići i Stolac kroz CBM program Savjeta Evrope do uređenja dvorišta dječijih vrtića i povećanja zabavno-edukativne ponude za najmlađe stanovnike

El. pošta Štampa PDF

U utorak (4.jul) u Administrativnom centru Vlade RS u Banja Luci načelnik opštine Berkovići, u ime klastera opština Berkovići/Stolac i Ana Kapelo šef Odjeljenjaza mjere izgradnje povjerenja Direktorata za politička pitanja Savjeta Evrope potpisali su Ugovor o grantu za realizaciju projekta „ Mala likovna kolonija“. Projekat se realizuje u okviru  programa za izgradnju povjerenja (CBM) Savjeta Evrope, a obje opštine članice klastera, imaće na raspolaganju po 5.000 evra. 

Ovaj projekat je fokusiran na osmišljavanje, planiranje, realizaciju i promociju edukativno-zabavnih radionica za djecu predškolskog uzrasta, zajedno sa poboljšanjem didaktičkog i zabavnog sadržaja dječijih igrališta u vrtićima iz dvije opštine klastera. Projekat se odvija u dvije faze, naizmjenično provodeći komplementarne aktivnosti u dvije opštine na način da se u prvoj godini, u jednoj opštini provode likovne radionice, dok se u drugoj opštini renovnira igralište. U drugoj fazi (drugoj godini), samo je obrnut raspored aktivnosti, tako da će renovirano igrlište u prvoj godini dobiti opšina Berkovići, a u drugoj općina Stolac, dok će se dječije radionice u prvoj godini odvijati u Stocu, a u drugoj u Berkovićima.. Dok se izvode građevinski radovi u krugu vrtića, djeca će se povremeno okupljati i drugom gradu u kojem tih radova nema. Po okončanju radova istovremeno se prezentiraju rezultati edukativnih radionica i renovirano igralište, prve godine u Berkovićima, a druge u Stocu.

 

Berkovići i Stolac kroz CBM program Savjeta Evrope do uređenja dvorišta dječijih vrtića i povećanja zabavno-edukativne ponude za najmlađe stanovnike
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas3229
mod_vvisit_counterJuce7733
mod_vvisit_counterOve nedelje24753
mod_vvisit_counterProšle nedelje22254
mod_vvisit_counterOvog mjeseca87400
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca184053
mod_vvisit_counterUkupno6769786