Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Društvo Slava opštine Berkovići (VIDEO)

Slava opštine Berkovići (VIDEO)

El. pošta Štampa PDF
Opština Berkovići je svoju krsnu slavu, Vidovdan dočekala sa novim ulicama i uređenom infrastrukturom u naselju Viduša.
 
Slava opštine Berkovići - Foto: RTRS
Slava opštine BerkovićiFoto: RTRS

Sredstva za izgradnju obezbijeđena su iz opštinskog budžeta, ali u budžetu za ovu godinu novca neće biti za druga ulaganja. Zato Berkovići očekuju nove investicije kineskih kompanija u oblasti eksploatacije kamena, koje najavljuju proširenje proizvodnje.

 

Nova, moderna saobraćajnica je za mještane naselja Viduša najbolji slavski poklon. Makadamaski putevi i neuređena infrastruktura sada su prošlost, a starteški cilj nadležnih i dalje će biti urbanizacija opštine.

 

Izgradnja je koštala oko 270 000 maraka, a novac je obezbijeđen iz opštinske kase. Od ovogodišnjeg budžeta od tek 1, 2 miliona maraka, uz izdatak od 100 000 maraka za izgubljeni sudski spor protiv HET-a, novca neće biti za druga ulaganja. Nema ni subvencija za poljoprivredu, jedan od glavnih izvora prihoda.

Privrednu sliku u Berkovićima poboljšaće nova ulaganja kineskih invetstitora u eksploataciju kamena. Iz uprave kamenoloma "Kremston" zbog povoljnih uslova i dobre saradnje sa lokalnom upravom najavljuju proširenje proizvodnje i nova radna mjesta.

I kineski investitori bili su gosti na slavskom veselju. U crkvi Svetog kneza Lazara služen je slavski obred uz prisustvo velikog broja vjernika.

Vidovdanske svečanosti uveličane su prigodnim umjetničkim programom i brojnim aktivnostima.

Slava opštine Berkovići (VIDEO)
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas2823
mod_vvisit_counterJuce7733
mod_vvisit_counterOve nedelje24347
mod_vvisit_counterProšle nedelje22254
mod_vvisit_counterOvog mjeseca86994
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca184053
mod_vvisit_counterUkupno6769380