Opština Berkovici

Naslovna Berkovići Društvo Izgradnja puta R 435 Nevesinje – Berkovići

Izgradnja puta R 435 Nevesinje – Berkovići

El. pošta Štampa PDF

Predstavnici Ministarstva spoljnih poslova Holandije  Piter de Jong i Charlotte Swart posjetili su juče opštinu Berkovići u okviru realizacije projekta „ Modernizacije i rekonstrukcije  regionalnog puta R 435 Nevesinje – Berkovići. Sastanku je prisustovao i Vedran Pjanić ispred JP Putevi Srpske.

IMG 0533

Projekat modernizacije i rekonstrukcije regionalnog puta R 435  implementira se u okviru ORIO projekta. Holandska razvojna agencija ORIO sufinansira projekat sa 35 % prihvatjivih troškova, odnosno 3.000.000 evra, dok će preostali iznos obezbjediti JP Putevi Srpske (Vlada RS izdala garanciju). Projekat obuhvata izgradnju  kompletnog neizgrađenog dijela puta u dužini 15,3 kilometra uz mogućnost rehabilitacije puta od Nevesinja do Zovog Dola. Projekat bi se trebao završiti u naredne tri godine.

IMG 0538

Zamjenik načelnika opštine Berkovići Bojan Samardzic je tom prilkom izjavio: „ Predstavnici ORIO tima potvrdili su da je razvojna faza projekta, tj. Izrada tehničke dokumentacije i sl., završena, te u narednom periodu, a najkasnije do ljeta, treba da započne i faza implementacije.Nažalost od naših gostiju  smo čuli i da postoje određeni problemi koji mogu dovesti u pitanje realizaciju kompletnog  projekta. Naime, po zakonima Holandije Ugovor o grantu može se potpisati isključivo sa Ministarstvima na nivou  države, što je u našem slučaju Ministarstvo finansija i trezora BiH, dok Vlada RS traži da potpisnik bude Ministarstvo finansija RS, radi entiteske nadležnosti. Nadamo se i apelujemo na nadležene da pronađu rješenje, kako ne  bismo došli u situaciju da zbog administrativne stvari dovedemo u pitanje realizaciju ovog strateškog projekta koji je definisan i Strategijom razvoja  javnih puteva u Republici Srpskoj i Strategijom razvoja opštine Berkovići“

IMG 0540

IMG 0525

IMG 0526

IMG 0527

 

 Izgradnja puta R 435 Nevesinje – Berkovići
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas3411
mod_vvisit_counterJuce5659
mod_vvisit_counterOve nedelje30004
mod_vvisit_counterProšle nedelje41799
mod_vvisit_counterOvog mjeseca131184
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca188184
mod_vvisit_counterUkupno6629517