„Себи у повјерењу“

У препуној сали љетне читаонице ЈУ „Народне библиотеке Берковићи“, у недељу 03.11.2019. одржана је промоција збирке приповиједака „Себи у повјерењу“, аутора Раденка Којовића.

Промоцији књиге присуствовали су чланови Удружења логораша регије Требиње, представници библиотека из сусједних општина, чланови ЗК „Освит“ из Билеће и бројни други гости.

IMG 2305

Збирка приповиједака састоји се од једанаест прича, које говоре о животној трагичности, а свједочанство су удара крижа и полумјесеца на крст у ратној позадини.

О књизи су говорили рецезенти: проф. Ђорђе Дабарчић и проф. Рато Ћук.

Одломке из приповиједака говориле су Марија Кундачина и Миљана Андрић, такође присутни су могли чути и етно пјесме у извођењу Марије Којовић.

IMG 2297

Стихове написане, посебно за ову прилику, рецитовала је пјесникиња Николина Анжелика Кучинар.

У току промоције присутнима се обратио и сам аутор. У свом излагању захвалио се свим присутним, као и начелнику општине Берковићи, Ненаду Абрамовићу, који је и омогућио да поменута збирка угледа свјетло дана.

IMG 2263

IMG 2280