„Прст судбине“

12.08.2019. године у просторијама ЈУ „Народне библиотеке Берковићи“, одржана је промоција романа „Прст судбине“ аутора Срете Вучковића.

Срето Вучковић је пензионисани наставник српског језика, родом из села Бијаковац код Босанске Дубице.

Ово је друго гостовање Срете Вучковића у Берковићима. Први пут смо га упознали са збирком приповјетки и новела „Помрачење сунца“.

Игром судбине или сплетом околности, Срето је остао лишен основног чула – чула вида.

Срето живи и истрајава, и окопава кукуруз и сади на њиви.

И прихвата се да пише о Поткозарју. Други којима би то било лакше неће, немају времена, заузети...

Срето даје готово библијски родослов Козарске Дубице и Поткозарја. Ускраћен за основно чуло, види више од других или види што други неће да виде.

„Прст судбине“