„Ћирилични натписи Старе Херцеговине“

СКПД  „ПРОСВЈЕТА“ БЕРКОВИЋИ

ЈУН. НАРОДНА БИБЛИОТЕКА БЕРКОВИЋИ

„Књижевна задруга Српског националног вјећа из Црне Горе „ добила је награду за најбољег издавача из дијаспоре у 2017.години.

Дјело на основу кога је додјељена награда је „Ћирилични натписи Старе Херцеговине“ аутора Горана Ж Комара.

Нашем истинском пријатељу и сараднику Горану , као издавачкој кући-искрене честитке.

Жао нам је што се јединствени простор културе дјели на дијаспору и ... , а самим тим ,у вредновању умањује се труд господина Комара и издавачке куће.

Државе настају и нестају, поготову на Балкану ( Заспеш у једној ,пробудиш се у другој ако си имао срећу) вољом моћника њихових интереса или ...

Царство културе ( И очитавање историје из камена као најпостојанијег трага) је свједок јединствености и недјељивости простора.

У овој студији као и свим радовима  господина Комара чињенице“ Гласно проговарају“ а споменици са којих Горан очитава вапе да се заштите и очувају.

Но отом потом.

Којовић Р.

„Ћирилични натписи Старе Херцеговине“