Opština Berkovici

NEKROPOLA POTKUK

El. pošta Štampa PDF

Područje Bitunje je pripadalo srednjovjekovnoj župi Dubrava koja se graničila sa župom Dabar. Na području Zabrđa na lokalitetu Lokve, Potkuk, Zakuk i Baba nalaze se 282 stećka rađena od krečnjaka sa masivnog Kuka po kome su dvije nekropole dobile naziv.
Nekropola Potkuk u Bitunji je imenovana na listu svjetskog kulturnog nasljeđa a  uz to je proglašena nacionalnim spomenikom BiH.Nekropola broji 243 stećka a nalazi se istočno uz put za Gornju Bitunju kod mjesta Zabrđe.


Untitled 1

 

Untitled 2

Untitled 3

Untitled 4

Untitled 5

Untitled 6

 

NEKROPOLA POTKUK
 

Posjete

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanas3173
mod_vvisit_counterJuce7733
mod_vvisit_counterOve nedelje24697
mod_vvisit_counterProšle nedelje22254
mod_vvisit_counterOvog mjeseca87344
mod_vvisit_counterProšlog mjeseca184053
mod_vvisit_counterUkupno6769730