Промовисана збирка приповиједака „Писма за све адресе“ Шђепана Алексића

У организацији СПКД „Просвјета“ ОО Берковићи и ЈУ „Народна библиотека Берковићи“ у петак, 24.03.2017.године, у Културном центру одржано је књижевно вече Шћепана Алексића.

Гости, поменутог догађаја, били су: -књижевник Шћепан Алексић и

-професор књижевности Никола Баћевић.

Промовисана је нова збирка приповиједака „Писма за све адресе“, аутора Шћепана Алексића.

Уводну ријеч и добродошлицу гостима, одржао је господин Раденко Којовић.

Детаљније о књижевном стваралаштву, књижевника Алексића, говорио је професор српског језика и књижевнсоти Никола Баћевић.

tt

Баћевић је рекао, да нико тако добро није описао и ушао у душу једног Херцеговца, кроз своје стваралштво, као Алексић. Још је истакао да га пишчев хумор подсјећа на нашег славног Ћопића, те да је цијели књижевни опус, овог писца, прожет управо тим елементима Ћопићевог хумора, гдје су извориште прије свега, сами ликови, њихови међусобни односи, бројне апсурдне гротескне ситације које они проживљавају, као и несвакидашњи простор кроз који пролазе. Такође је истакао да су ликови, скоро сви, лако препознатљиви или се бар наслућују.

tt1

Аутор је истакао да му је велика част што је своје књижевно стваралаштво промовисао и у  Берковићима, наговјестивши већ и ново књижевно дјело, на коме писац још увијек ради, али да би заголицао машту присутних, прочитан је одломак истог.

tt3

Оба учесника су надахнуто говорили о поменутој збирци приповиједака, али и са освртом на остала пишчева дјела: Набој, Рачвасти језик, Име и презиме, Турски друм и Папрна марамица.

Одломке из збирке приповиједака „Писма за све сдресе“, читали су ученици: Драгана Шукић и Бранко Иванишевић.

tt4

tt5