Novi prostor za kulturne manifestacije

Berkovići su sinoć zvanično dobili adekvatan prostor za održavanje kulturnih manifestacija. Umjesto dosadašnje ljetne čitaonice, koja se nalazila u sklopu Narodne biblioteke u Berkovićima, od sada će biti svojevrsni kulturni kutak u kome će se održavati svi kulturni događaji u ovoj opštini.

IMG 0694

IMG 0701

Za izgradnju ovog prostora, prema riječima načelnika Berkovića Nenada Abramovića, uloženo je 36.000 konvertibilnih maraka, od čega je 8.000 KM obezbijedilo Ministarstvo civilnih poslova Bosne i Hercegovine, 8.000 Elektroprivreda Republike Srpske iz raspodijele dijela dobiti, dok je ostatak sredstava nadomjestila Opština Berkoviči iz svog budžeta.

IMG 0702

Novi prostor za kulturne manifestacije